Apple Red Product gelirlerini Korona virüsü için bağışladı

 Apple Red Product gelirlerini Korona virüsü için bağışladı

Apple‘ın 14 yıldır sürdürdüğü ‘Red Product‘ kampanyası devam ediyor. Red Product kapsamında üretilen kırmızı ürünler AIDS hastaları için küresel bir fona bağışlanıyordu. Ancak son bir yıldır hayatımızda olan ve dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü pandemisinin ortaya çıkmasıyla birlikte Red Product gelirleri, Korona virüsü hastalarına bağışlanması kararı alındı.

Red Product Gelirlerini Korona Virüsü Hastalarına Bağışladı

Korona virüsü pandemisinin etkisin tüm dünyada sürdürmesi ve milyonlarca insanı hasta etmesinin ardından Apple harekete geçti. Red Product kapsamındaki ürünlerden elde edilen gelirlerin tümünü Korona virüsü hastalarına yardım sağlayan ‘The Global Fund‘ kuruluşuna aktarılacağı açıklandı.

Apple Red Product

Apple yapılacak olan bağış için şu açıklamayı yaptı:

”(RED) ile 14 yıldır yaptığımız iş birliği sayesinde HIV/AIDS tedavi programlarına neredeyse 250 milyon ABD doları bağışta bulunduk. Şimdi Apple, (RED) ile birlikte çalışarak 30 Haziran tarihine kadar gerçekleşecek (PRODUCT)RED satışlarından elde edilen gelirin ilgili bölümünün %100’ünü The Global Fund tarafından oluşturulan COVID‑19 Response’a aktaracak. Böylece, salgının en çok tehdit ettiği sağlık sistemlerine önemli bir destek sağlanarak Sahraaltı Afrika’da yürütülen hayat kurtarıcı HIV/AIDS programlarının korunmasına yardım edilecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir