Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk ile görüştü!

Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk

Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk ile görüştü!

ABONE OL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türksat 5B ve TOGG hakkında fikir alışverişleri yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk Görüşmesinin Detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Tesla şirketinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile görüştü. Bu görüşmede Türksat 5B uydusunun fırlatılması ve TOGG aracının bataryalarını oluşturacak Lityum piller konusunda yapılabilecek iş birlikleri konuşuldu.

Benzer görüşmeler geçtiğimiz aylarda da gerçekleşmişti. Türksat 5A uydusu da SpaceX şirketinin roketi ile fırlatılmıştı. Geliştirilen Türksat 5B uydusunun da benzer şekilde SpaceX roketi ile gönderilmesi bekleniyor. TOGG araçlarının bataryaları konusunda ortak adım atılması bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk ile görüştü!

Türksat 6A Uydusu da SpaceX Tarafından Gönderilecek

Türksat 6A uydusu SpaceX ile uzaya gönderilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklama ile SpaceX şirketi ile anlaşıldığı ve uydunun 2023 yılında uzaya gönderileceği belirtildi. Türksat 6A uydusunun Falcon 9 roketiyle gönderileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklama:

Bu kapsamda Türksat ile Space Exploration Tech. Corp. (Space X) firması arasında TÜRKSAT-6A uydusunun fırlatma hizmeti temini sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme aynı zamanda TÜRKSAT A.Ş. olarak fırlatma hizmeti için uydu üreticisi yerine fırlatıcı firma ile doğrudan imzalanan ilk sözleşme niteliğindedir. Söz konusu fırlatıcı hizmet alımı sözleşmesi kapsamındaki faaliyet ve işlemler TÜRKSAT A.Ş. uzman kadrosuyla yürütülecektir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir