Apple çalışanları mesai ücretlerini bağışlıyor

Apple çalışanları mesai ücretlerini bağışlıyor

Apple çalışanları mesai ücretlerini bağışlıyor

ABONE OL 

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda çalışan bağış programı sayesinde çeşitli yardım kuruluşlarına 725 milyon doların üzerinde para bağışlandığını açıkladı. Peki Apple çalışanları mesai ücretlerini nasıl bağışlıyor? İşte o programın detayları:

Apple Çalışanları Mesai Ücretlerini Bağışlıyor

Eğer bir Apple çalışanıysanız normal çalışma saatinizden biraz fazla çalışıp halk diliyle mesaiye kalarak yardım kuruluşlarına bağış yapabilirsiniz. Apple, bünyesinde dünya çapındaki kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına bağış sağlayan bir ekip bulunduruyor ve doğal afetlerden etkilenen topluluklara ve bölgelere düzenli olarak bağış yapıyor. Şirket yaptığı bu bağışların dışında bir de çalışanlarına para vermeden bağış yapmalarını sağlıyor. Çalışanlar boş zamanlarında gönüllü olarak çalışmaya devam edebiliyor ve gönüllü olarak çalışılan her saat için bir yardım kuruluşuna bağış yapılıyor. 2011 yılından beri devam eden bu sistemin yalnızca 2021 yılında 120 milyon dolardan fazla bağış yaptığı belirtiliyor.

Apple çalışanları mesai ücretlerini bağışlıyor

Çalışan bağışı programı bu yıl 10. yılını kutluyor ve Apple 10 yıllık bir rapor yayınladı. Rapora göre 10 yıl boyunca 68 bin kadar çalışan toplamda 2 milyon saatin üzerinde mesai yaparak dünya genelinde aktif bir şekilde çalışan 39 bin yardım kuruluşuna toplamda 725 milyon dolarlık bağış yaptılar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.