Realme şirket rekorunu kırdı!

Realme şirket rekoru

Realme şirket rekorunu kırdı!

ABONE OL 

Son yıllarda birçok yeni akıllı telefon üreticileri karşımıza çıktı. Bu markalardan olan Realme, 2018 yılında piyasaya adımını attı ve bu adımın ardından bugüne kadar oldukça iddialı bir satış başarısı gösterdi.

Realme Şirket Rekoru Kırdı

Realme, 2018 yılından itibaren başladığı akıllı telefon üretiminde oldukça fazla yol kat etti. Strategy Analytics şirketinin yayınladığı rapora göre Realme, 2018 yılından bu yana ”Number” ismi verilen akıllı telefonlardan 40 milyondan fazla gerçekleştirdi. Bilindiği gibi Realme, marka isminin yanında sayıların bulunduğu modeller üreterek sık sık satışa sunuyor. Number serisine 9i, 8i, 8s modelleri örnek verilebilir.

Rapora göre Realme C serisi de 40 milyon adet barajını aştığı görünüyor. Ayrıca Realme Narzo serisi de 20 milyon adetlik bir satış gerçekleştirdiği görünüyor.

Realme Hedefine Erken Ulaşmıştı

Realme akıllı telefon üretimine her ne kadar sonradan dahil olsa da Huawei‘den oluşan boşluğa Xiaomi ile birlikte rahatça yerleşti. 2021 yılı için 10 milyon adet akıllı telefon satışı hedeflenmişti. 2021 yılının bitmesine neredeyse 50 gün kala 10 milyon adetlik satış başarısına ulaşmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda içerisinde toplamda 1 milyon adetlik akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirket, başarısıyla pazar payını arttırmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.