YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?

YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?

YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?

ABONE OL 

YouTube platformu bazı Android kullanıcılarında bir özellik test etmeye başladı, peki test ettiği Akıllı İndirme özelliği nedir ve ne gibi durumlarda kullanılır? Bu yazımızda bu soruların yanıtını vereceğiz.

YouTube Akıllı İndirme Özelliği Nedir?

Bildiğimiz üzere YouTube, ücretli bir abonelik profili sundu kullanıcılarına. YouTube Premium adı verilen özellikle kullanıcılara videoları ya da şarkıları indirip hem offline olarak hem de YouTube ekranında olmak zorunda kalmadan izleyip dinleyebilme imkanı sunuluyor.

YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?
YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?

Şirket şimdi de Akıllı İndirme ismini verdiği bir özellik sunuyor. Bu özellik Netflix‘in aynı isimdeki özelliğine temel olarak benzese de YouTube’da daha çok yapay zeka teknolojisinden yardım alıyor gibi. Adı geçen özelliğe göre YouTube Premium kullanıcıları, özelliği aktif ettikten sonra telefon WiFi ile internete bağlıyken kullanıcının izleme geçmişi analiz edilecek, kurulan algoritmada kullanıcının izlemek isteyebileceği videolar ve şarkılar belirlenecek ve kullanıcıya danışılmadan içerik indirilecek.

Şimdilik Android 12‘ye sahip olan cihazlarda yalnızca YouTube Premium kullanıcılarının erişebileceği Akıllı İndirme özelliği 14 Şubat’tan itibaren test edilecek. İndirilen videolara Kitaplık sekmesinden ulaşılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.