Google katlanabilir telefonu sızıntılarda göründü!

Google katlanabilir telefonu

Google katlanabilir telefonu sızıntılarda göründü!

ABONE OL 

Birçok akıllı telefon üreticisi katlanabilir akıllı telefon modelini duyurdu. Google da bu şirket arasına adını yazdırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ortaya çıkan son sızıntılar Google’ın katlanabilir telefonu hakkında yeni bilgileri ortaya çıkardı.

Google Katlanabilir Telefonu: Pixel Notepad

Google akıllı telefon sektöründe katlanabilir modeliyle de adımlarını sağlamlaştırmak istiyor. 9to5Google tarafından ortaya paylaşılan sızıntılara göre Google’ın katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold olarak isimlendirilmeyeceği Pixel Notepad olarak isimlendirileceği iddia ediliyor. Ancak bu ismin de kesin olmadığı ifade ediliyor.

Yatay bir katlanabilir model olması beklenen Pixel Notepad, yine Google tarafından geliştirilen Tensor isimli işlemciyle karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrıca 12 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesi de akıllı telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Akıllı telefonun 1.799 dolar (24.265 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Google katlanabilir telefonu sızıntılarda göründü!

Google Apple’a Ödemelerini Artırıyor

iPhone modellerinde yer alan Safari isimli tarayıcıda Google yerleşik arama motoru olarak yer alıyor. Bu sebepten dolayı Google her yıl Apple’a ciddi miktarlarda ödeme yapıyor. Geçtiğimiz yıl Google Apple’a 10 milyar dolar ödeme yapmıştı. Bu yıl için ise 15 milyar dolar ödeme yapılması bekleniyor.

Bernstein analistleri tarafından yayınlanan raporda bu yıl için 15 milyar dolar ödeme, 2022 yılında ise 18 ile 20 milyar dolar arasında bir ödeme yapılması öngörülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.