Starlink uydu sayısı açıklandı

Starlink uydu sayısı

Starlink uydu sayısı açıklandı

ABONE OL 

Elon Musk resmi Twitter hesabından uzay interneti sağlamak amacıyla yürüttüğü Starlink projesinin uzaya kaç uydu gönderdiğini açıkladı.

İşte Starlink Uydu Sayısı!

Dünyanın en zengin insanı unvanını elinde bulunduran Elon Musk, bilindiği gibi Starlink şirketiyle uzay interneti hizmeti sağlıyor. Henüz hedeflenen uydu sayısına ulaşılmadığı için tüm dünyada aktif olmayan Starlink internet hizmeti için uzaya gönderilen uydu sayısının 1.469 olduğu açıklandı.

Uydu sayısını Elon Musk resmi Twitter hesabından açıkladı. Şu an 1.469 uydu bulunuyor ancak projenin tamamen hedefi ise 42 bin uyduyu dünyanın yörüngesine yerleştirmek. Bu sayıya ulaşılınca dünyanın her yerinde oldukça hızlı internet hizmeti satın alınabilecek.

Starlink internet hızı
Starlink uydu sayısı açıklandı

Starlink Maliyetini Açıklanmıştı

Elon Musk’ın SpaceX isimli şirketinin dünyanın her noktasına internet hizmeti sağlamak amacıyla geliştirdiği Starlink isimli girişimi ile ilgili yeni açıklama gelmişti. Dünya yörüngesine Starlink uyduları gönderilerek bu uydular aracılığıyla yüksek hızda internet sağlama hedefi bulunan şirketin eylül ayında dünyanın her noktasında hizmete açılması bekleniyordu.

Elon Musk bu konuda yeni bir açıklama yapmış ve ağustos ayını işaret etmişti. Starlink internet hizmeti tüm dünyada ağustos ayında kullanılabilir hale gelecek. Şu an 12 ülkede kullanılabilen Starlink interneti 69 binden fazla kullanıcıya sahip. Elon Musk’ın hedefi ise önümüzdeki 12 ay içerisinde 500 bin kullanıcıyı aşmak. Starlink projesinin maliyetinin ise 30 milyar dolar olduğu açıklandı. Proje tamamlandığında ise yıllık 30 milyar dolar gelir hedefleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.