PlayStation 5’in çıkış tarihi belli oldu

 PlayStation 5’in çıkış tarihi belli oldu

Bugüne kadar en çok tercih edilen ve satılan oyun konsolu olan PlayStation 5’in çıkış tarihi belli oldu. Japon teknoloji devi Sony, yeni oyun konsolunda daha görülmemiş teknolojiler kullanacak.

Oyun severler tarafından uzun bir süredir beklenen PlayStation 5, 2020 yılının son çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. PlayStation 5’teki özellikler ise adeta gümbür gümbür gelecek.

Playstation 5 kumanda cihazları olan kollarında dokunmatik tuşlar yer alacak. ”Haptic” ismi verilen teknolojide dokunmatik bölgeye dokunuşun sertliği ve süresi farklı özellikleri çalıştıracak. Bu özellik, yarış oyunlardaki kazalarda kol titremelerini başka bir boyuta çıkaracak. Başka bir örnek vermek gerekirse bozuk yolda araç kullanıldığındaki hissiyatı verecek bir teknolojiye sahip olacak.

R2 ve L2 tuşları ise PlayStation 5’de yer almayacak ve gerçekçilik arttıran Haptic teknolojisi ise bu tuşlarında yerinde olacak. Ayrıca PlayStation 5 kumanda cihazları USB-C girişli, geliştirilmiş bataryasıyla birlikte oyun severlere sunulacak

PlayStation 5 Fiyatı

Sony, Playstation 5’i 499 dolara satacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde yaklaşık olarak 4 bin lira olması bekleniyor.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

Kredi kartı büyüklüğünde telefon ”Palm” Türkiye’de

PS4 Remote Play Android telefonlara destek sunacak

Windows 10X işletim sistemi ve çift ekranlı tablet tanıtıldı

 

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir