Instagram bu kez bir özellik kaldırıyor

 Instagram bu kez bir özellik kaldırıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bu kez yeni bir özellik getirmesiyle değil, var olan bir özellik kaldırmasıyla gündeme geldi.

Buzzfeed tarafından Instagram ürün başkanı Vishal Shah ile yapılan röportajda Shah, takip sekmesinin önümüzdeki haftadan itibaren yavaş yavaş ortadan kaldırılacağını söyledi.

Stalkerları üzecek hamle

Instagram anasayfasında bildirimler kısmına girince karşımıza iki özellik çıkıyor. Sen ve Takip sekmeleri.

  • Sen: Sen sekmesinde kullanıcıların fotoğraf ve videolarına gelen yorum ve beğeniler görünüyor. Açıkçası asıl bildirimler kısmı orası.
  • Takip: Konunun baş mimarı olan ise stalk yapan kişilerin sıklıkla hatta sen kısmından daha çok kullandığı takip kısmı. Zira takip sekmesi, takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini yansıtıyordu.

Örneğin kocası bir kadını beğenen bir başka kadın, takip kısmından bunu görebiliyordu. İnsanların birbirini takip etmesinin bir diğer yoluydu ve bu sayede Instagram stalk yapan kişilerin işini fazlasıyla kolaylaştırıyordu.

Görselde görünen You (Sen) sekmesi kalmaya devam ederken, yakın bir zamanda Following (Takip) sekmesini göremeyeceğiz.

Instagram’dan henüz bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi ama Buzfeed bu durumun haberini yaptı. Ayrıca Ağustos ayından bu yana bu konuda birçok tweet atılmış ve Instagram’daki takip sekmesinin kaybolduğunu söyleyenler olmuştu.

Buzzfeed’in haberini görüntülemek için tıklayın.

Artık kaçamak yaparken yakalanan kişiler mi şikayet etti bilemeyiz ama takip sekmesinin kapanması bir kısmı üzerken bir kısmı da sevindirdi.

 

İlginizi çekebilir

Instagram’dan yeni bir uygulama: Threads

İşte beklenen Spotify özelliği kullanıcılara sunuldu

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir