Pele NFT sektörüne adım atıyor!

 Pele NFT sektörüne adım atıyor!

Son birkaç aydır sürekli gündemde olan NFT‘lere önemli bir isim daha dahil oluyor. Brezilyalı efsane futbolcu Pele, kariyerindeki özel anları NFT olarak satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Pele NFT Satışa Sunacak

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, kariyerine özel bir NFT koleksiyonu hazırlanıyor. Futbol yaşantısındaki önem anlardan oluşacak olan bu NFT’ler 2 Mayıs tarihinden itibaren Ethernity Chain platformunda satışa sunulacak. Elde edilen gelirin yüzde 90‘ı ise Pele Vakfı’na bağışlanacak. Pele Vakfı, yoksullukla mücadele eden çocukların eğitimleri üzerinde yaptığı çalışmalarla biliniyor.

NFT sektörüne her gün yeni bir tanıdık isim dahil oluyor. Bu isimler başta fotoğraf, resim ve müzik çalışmaların NFT’ye dönüştürüp satışa çıkarıyor. Yakın zamanda The Weeknd de bir şarkısını NFT olarak duyuracağını açıklamıştı.

Pele NFT sektörüne adım atıyor!

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor.

Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır. Dünyada var olan birçok şeyin benzeri bulunmaktadır. Örnek olarak 50 TL‘yi düşünün. Başka bir 50 TL ile değiştirilebilir. 1 Ethereum düşünün. Bu 1 Ethereum başka 1 Ethereum ile eşittir ve takas edilebilir.

Teknoküpür olarak NFT konusunu sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalışmıştık. Videomuzu izleyerek NFT’nin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir