Grayscale fonu 50 milyar dolar barajını aştı!

 Grayscale fonu 50 milyar dolar barajını aştı!

Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale fonu büyümeye devam ediyor. Kurumsal yatırımcıların gözdesi olan Grayscale nihayet 50 milyar dolar barajını aştı.

Grayscale Fonu 50.2 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 50.2 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 58.39 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 24.91 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu 50 milyar dolar barajını aştı!

Fonun toplam yatırımını 40.4 milyar dolarını Bitcoin, 7.7 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 13 Nisan tarihinde 47.7 milyar dolar büyüklüğündeydi. Bitcoin yatırımı ise 39.3 milyar dolar seviyesindeydi.

Grayscale LINK’i Fona Ekledi

Grayscale dünyanın en büyük kripto para fonları arasında yer alıyor. Fona yeni 5 kripto para eklenmişti. Chainlink (LINK)’te bu kripto paralar arasında yer alıyordu. Bu fondaki kripto paraların haricinde Digital Large Cap Fund isimli ayrı bir yatırım enstrümanı yer alıyordu. Bu enstrümana Chainlink (LINK)’te eklendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir