PayPal kripto para çekme işlemlerini başlatacak

PayPal kripto para çekme

PayPal kripto para çekme işlemlerini başlatacak

ABONE OL 

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından olan PayPal yaptığı açıklama ile satın alma imkanı verilen Bitcoin ve kripto paraları çekme işlemlerini başlatmayı planladıklarını ifade etti.

PayPal Kripto Para Çekme İşlemlerine Hazırlanıyor

PayPal, kullanıcılarına Bitcoin ve diğer kripto paraları satın alma imkanı vermişti. Bu haberle birlikte Bitcoin’in fiyatı yükselişe geçmişti. Ardından yine PayPal’ın şirketlerinden olan ve kripto para alım satım hizmeti sunan Venmo, Bitcoin ve Ethereum satın alma alt limitini 1 dolara çekmişti. Kripto para konusundaki adımlarıyla alkışları toplayan PayPal şimdi de kripto para çekme hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Kripto para alım yapabilme imkanını kullanıcılarına tanıyan PayPal yine aynı şekilde satın alınan kripto paraları çekme imkanı sağlamaya hazırlanıyor. PayPal’ın Blockchain, Kripto Para ve Dijital Para yöneticisi Jose Fernandez da Ponte PayPal kripto para çekme işlemleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“PayPal’ı mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize istedikleri şekilde ödeme yapmalarına izin verecek bir seçenek sunmak istiyoruz. Ticarette kullanabilmeleri için kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz onların bizimle edindikleri kriptoyu alıp istedikleri yere götürmelerini istiyoruz.”

PayPal kripto para çekme işlemlerini başlatacak

PayPal Bitcoin ile Ödeme Sunmaya Hazırlanıyor!

PayPal kripto paralar ile ilgili sunduğu hizmetleri arttırmaya devam ediyor. Daha önce Bitcoin alım satımı yapmak imkanı tanıyan PayPal, bireylerin ve işletmelerin kripto para ile ödeme yapma ve ödeme almasına imkan tanıyacak.

Ayrıca şirket kripto para varlıklarını ulusal para birimlerine (itibari para birimleri) dönüştürebilme için de gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para ile ödeme yapma konusunda şu ifadeleri kullanmıştı:

”Kripto para birimlerinin dünya çapındaki işletmelerde alışveriş yapmasını sağlamak, dijital para birimlerinin her yerde bulunmasını ve kitlesel olarak kabul görmesini sağlamanın bir sonraki bölümüdür.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir