PayPal Bitcoin alım satımı başlatıyor! Bitcoin neler yaşayacak?

PayPal Bitcoin

PayPal Bitcoin alım satımı başlatıyor! Bitcoin neler yaşayacak?

ABONE OL 

Dünyaca ünlü ödeme platformu PayPal, lider kripto para birimi Bitcoin‘in alım satımına başlayacaklarını duyurdu. Bu haberin ardından Bitcoin 12.960 dolar seviyelerine yükseldi. Peki bu haber uzun vadede Bitcoin’e ne gibi etkisi olacak?

PayPal Bitcoin Alım Satımı Başlatıyor!

Önümüzdeki hafta içerisinde ABD’deki kullanıcılarına kripto para alım, satım ve saklama imkanı verecek. Ardından 2021 yılı itibariyle faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bu faaliyetleri kullanma olanağı sağlayacak.

Yalnızca kripto para alım, satım, saklama değil alışverişlerde de kullanma imkanı verecek. 26 milyon satıcı ile New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) verilen lisans karşılığında bu hizmetin sunulacağı açıklandı.

Bitcoin Neler Yaşayacak?

Bitcoin, bu haberle birlikte uzun süredir kırmaya çalıştığı 12 bin dolar duvarını adeta yıktı geçti. PayPal’ın dünya genelinde 346 milyon aktif üyesinin bulunması ve bu üyelerin kripto paraya ilgi göstermesi halinde kripto para sektörünün daha fazla büyüyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu haber ile birlikte yükselen Bitcoin fiyatı, Bitcoin TL kurunda 100.978 TL’ye yükselerek kendi rekorunu kırdı. Kripto para sektörü PayPal Bitcoin haberi ile çok daha farklı bir evreye geçiş yapmış olabilir. İlginin artmasını sağlayacak olan gelişme aynı şekilde yeni yatırımcılar ve yatırımlarında gelmesini sağlayacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.