Kurumsal Bitcoin alımlarına İngiltere’den bir yenisi ekleniyor!

Kurumsal Bitcoin alımları

Kurumsal Bitcoin alımlarına İngiltere’den bir yenisi ekleniyor!

ABONE OL 

Kurumsal Bitcoin alımlarına bir yenisi daha eklenecek. İngiltere merkezli Mode Global Holdings, yatırımcılarının varlıklarını değer kaybından korumak için varlıkların yüzde 10 kadarıyla Bitcoin alınacağı açıklandı.

Kurumsal Bitcoin Alımları Devam Ediyor

Londra borsasında alım satıma açık olan Mode Global Holding isimli finansal teknoloji şirketi varlıklarının yüzde 10‘luk kısmıyla Bitcoin alacaklarını duyurdu. İngiltere’de faiz oranlarının yüzde 0.1 seviyelerinde olması sebebiyle azalan gelirleri üst seviyeye yükseltmek amacıyla bu hamlenin yapılacağı da açıklandı.

Mode Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Rowland konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”COVID zorlukları ve İngiltere Merkez Bankası’nın 326 yıllık tarihindeki en düşük seviyedeki İngiltere faiz oranları ile karşı karşıya kaldığımızda, Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan güvenimiz yalnızca arttı. Bugünün tahsisi, modern, ileriye dönük ancak ihtiyatlı bir hazine yönetimi stratejisiyle yürütülüyor.”

MicroStrategy ve Square Bitcoin Alımı Yapmıştı!

Jack Dorsey‘in girişimleri arasında yer alan Square şirketinin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı açıklandı. 50 milyon dolara 4.907 adet Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi ilk aşamada 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bu yatırımın ardından 175 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitcoin düşüş göstermesi halinde 30-50 milyon dolarlık daha Bitcoin alacaklarını açıklayan şirket dikkatleri üzerine çekmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.