Paraguay Bitcoin madencilik yasasını çıkarmakta kararlı!

Paraguay Bitcoin madencilik

Paraguay Bitcoin madencilik yasasını çıkarmakta kararlı!

ABONE OL 

Bitcoin madenciliğini düzenlemek isteyen bir ülke de Paraguay oldu. Ancak süreç milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı arasında yavaşladı. Milletvekilleri ise Bitcoin madencilik yasasını çıkarmak için oldukça emin bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Paraguay Bitcoin Madencilik Hamlesini Yapıyor

Paraguay milletvekilleri tarafından Bitcoin madenciliğiyle ilgili bir yasa tasarısı hazırlanış, meclis onayı da sağlanmıştı. Cumhurbaşkanı onayına giden bu yasa Cumhurbaşkanı tarafından enerji israfı sebep gösterilerek veto edildi. Yasayı hazırlayan milletvekilleri ise veto kararını reddetmek için oy kullandı.

Milletvekilleri tarafından bu ısrarın, Paraguay’ı kripto para merkezi haline getirmek için olduğunu ifade ediliyor. Bu düzenleme ile yeni istihdam şekilleri ve vergi gelirleri elde edilebileceği, bu sayede de devlete katkı sağlanabileceği ifade edildi.

Bitcoin madencilik geliri
Paraguay Bitcoin madencilik yasasını çıkarmakta kararlı!

Beyaz Saray Bitcoin Açıklaması Yaptı

Çin’in Bitcoin madencilerine baskısıyla birlikte Bitcoin madenciliğinin yeni merkezlerinden biri haline gelen ABD, özellikle elektrik tüketimi konusunda yeni araştırmalar yapıyor. Bitcoin madenciliğinin en temel kaynağı olan elektrik tüketimi ve sonucunda ortaya çıkan sera gazı emisyonlarının yakından izlendiği yapılan açıklamayla ortaya çıktı.

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, yaptığı son açıklamasında enerji yoğunluklu mekanizmaların dikkatle izlenmeleri gerektiğini ve enerji tüketiminin sera gazı emisyonlarını azaltacak şekilde kısıtlanması gerektiğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir