İspanya merkezli şirket Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı

Bitcoin ödeme

İspanya merkezli şirket Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı

ABONE OL 

İspanya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telefonica, Bitcoin ile ödeme alabilmek için Bit2Me isimli kripto para borsasıyla anlaşma sağladı.

Bitcoin Ödeme Kabul Eden Şirketlere Bir Yenisi Eklendi

Bitcoin’in kullanımına ilişkin bir gelişme daha yaşandı. Dünyanın birçok noktasındaki şirketler yavaş yavaş Bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Bu şirketlere son olarak İspanya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telefonica‘da dahil oldu.

Telefonica, Bitcoin ile ödeme alabilmek için bu altyapıya sahip olan Bit2Me borsasıyla anlaştı. Telefonica yalnızca Bitcoin ile değil Ethereum, Litecoin ve USDC ile de ödeme kabul edecek.

Arizona eyaleti Bitcoin
İspanya merkezli şirket Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı

Gucci de Kripto Para ile Ödeme Almaya Başlayacak

Daha önce Sandbox (SAND) ile iş birliğini giden ve Metaverse adımı atan Gucci şimdi de kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor. Vogue Business‘in haberine göre ilk olarak Kuzey Amerika‘daki seçili mağazalarında başlatılacak olan kripto para ile ödeme imkanı şimdiden ilgi görmeye başladı.

Yalnızca Bitcoin ve Ethereum değil birçok kripto parayı kabul edeceğini açıklayan Gucci, şu kripto paraları kabul edecek:

  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Dogecoin
  • Shiba Inu

Binance İspanya’da Resmi Şekilde Faaliyet Sürdürecek

Binance, İspanya’daki faaliyetlerini resmi bir şekilde sürdürmek için İspanya Merkez Bankası’na Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (VASP) olmak için başvurmuştu. Moon Tech isimli şirketi aracılığıyla başvuru yapmış olan Binance, aldığı onay sayesinde İspanya’da kripto para alım, satım ve saklama hizmetini sunabilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, onay hakkında şu ifadeleri kullandı:

MoonTech’in İspanya’da aldığı onay, ekiplerimizin, kullanıcıların korumasını her şeyin üstünde tutan bir platform sağlama konusundaki sıkı çalışmasının ve bağlılığının bir göstergesidir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir