En büyük 10 kripto para – 2 Ekim (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 2 Ekim (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 2 Ekim 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 19.160 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 artarak %39.6 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 2 milyar dolar artarak 367 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 12 milyar dolar azalarak 926 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • LUNA CEO’su Do Kwon için kırmızı bülten çıkarıldı.
 • Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden olan Disney, kripto para piyasasının NFT ve Metaverse konularına hakim uzman arayışına çıktığı ortaya çıktı.
 • LUNA CEO’su Do Kwon hakkında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelere son olarak 67 milyon dolarlık Bitcoin satışı yaptığı iddiası eklendi. Do Kwon, resmi Twitter hesabından bu iddiayı yalanladı.
 • Taraftar token’ların piyasa değeri 468 milyon dolara yükseldi.
 • Bugün 4.1 milyar dolar büyüklüğündeki bir FTT transferi gerçekleşmiş ve yatırımcılar bu transferin sebebini merak etmeye başlamıştı. FTX CEO’su Sam Bankman Fried konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında bu transferi kendilerinin gerçekleştirdiğini ifade etti.
 • NFT piyasası yaklaşık 3-4 aydır büyük sessizlik içerisindeyken bugün yapılan bir alım ile sessizlik bozuldu. NFT deyince akıllara gelen birkaç koleksiyondan biri olan CryptoPunks NFT’lerinden #2924 numaralı NFT, 4.5 milyon dolar ödenerek satın alındı.
 • Kripto paralara ilgi gösteren ülkelerden biri de Filipinler oldu. Filipinler Merkez Bankası, sabit fiyatlı kripto paraların (stablecoin’ler) devrim gerçekleştirebileceğini ifade etti.
 • Facebook ve Instagram’ın bağlı olduğu Meta isimli tepe şirketi, NFT entegrasyonu için yeni bir adım attı. Bu adım ile birlikte ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları NFT’lerini paylaşabilecekler.
 • Binance, birçok ülkenin düzenleyici kuruluşuna başvuru yapıp onay alarak faaliyetlerini resmileştirmeye devam ediyor. Son olarak Yeni Zelanda‘dan düzenleyici onayı alındı.
 • Paraguay milletvekilleri tarafından Bitcoin madenciliğiyle ilgili bir yasa tasarısı hazırlanış, meclis onayı da sağlanmıştı. Cumhurbaşkanı onayına giden bu yasa Cumhurbaşkanı tarafından enerji israfı sebep gösterilerek veto edildi. Yasayı hazırlayan milletvekilleri ise veto kararını reddetmek için oy kullandı.
 • İspanya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telefonica, Bitcoin ile ödeme alabilmek için Bit2Me isimli kripto para borsasıyla anlaşma sağladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir