Paraguay Bitcoin adımı atmaya hazırlanıyor!

Paraguay Bitcoin

Paraguay Bitcoin adımı atmaya hazırlanıyor!

ABONE OL 

El Salvador‘un ardından birçok ülke resmi para birimini Bitcoin haline getirmek için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor. Bu ülkelerden biri olan Paraguay da yakın zamanda bir yasa tasarısını olarak Bitcoin’in kabulünü oylayacak.

Paraguay Bitcoin’i Oylayacak!

Paraguay’da milletvekili olan Carlitos Rejala, Twitter hesabından bir paylaşım ile müjdeyi verdi. Yaptığı paylaşımda 14 Temmuz tarihinde Paraguay’ın Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesi için bir yasa tasarısının meclis onayına sunulacağını açıkladı. Ayrıca bu açıklamaya şu ifadeyi de ekledi:

”Paraguay ve dünya için büyük bir sürpriz olacağı için bizi izlemeye devam edin.”

Paraguay eğer Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederse bu adımı atan 2. ülke olmuş olacak ve adını tarihe yazdıracak.

hareketsiz Bitcoin
Paraguay Bitcoin adımı atmaya hazırlanıyor!

El Salvador Bitcoin ATM’leri Kuruyor

Bitcoin’in resmi para birimi olması kararının ardından El Salvador’da Bitcoin’i kullanacak olan vatandaşlar için ilk eğitim El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından verildi. Bir powerpoint sunumu yapan Bukele, tüm vatandaşlara 30’ar dolarlık Bitcoin dağıtılacağını açıklamıştı.

Şimdi de ülkeye Bitcoin ATM’leri kuruluyor. Bu konuda Bitcoin ATM‘leri üreten Athena şirketi ile anlaşan El Salvador, Bitcoin’i ülke genelinde aktif bir şekilde kullanmak için gerekli adımları atıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.