Avrupa Birliği kripto para için yeni bir birim kuruyor!

Avrupa Birliği kripto para

Avrupa Birliği kripto para için yeni bir birim kuruyor!

ABONE OL 

Avrupa Birliği kripto paralara mesafeli bakış açısıyla biliniyor. Bu sebepten dolayı sık sık açıklamalarda kripto paralardan endişelendiğini açıklayan devletler ortak adım atmaya başlıyor. Avrupa Birliği kripto para için yeni bir kuracak.

Avrupa Birliği Kripto Para Konusunda Adım Atıyor

Kripto paraların yeni bir finansal sistem anlamına gelmesiyle birlikte var olan ekonomik ve finansal egemenliğini kaybetmek istemeyen devletler başka Bitcoin olmak üzere birçok kripto parayı baskılamaya başladı. Özellikle Çin, Bitcoin madenciliği ile başlayan yaptırımlarına yenilerini ekliyor.

Kripto paraların bir diğer boyutu da yasadışı para trafiği. Birçok devletin de hemfikir olduğu, bir konu olan yasadışı faaliyetlerde kripto para kullanımını engellemek için Avrupa Birliği kripto paralar için bir birim kuracak. Bu birim, kripto paraların yasadışı faaliyetlerde kullanılmasının önüne geçmek için regülasyonlar hazırlayacak. Reuters haberine göre birimin adı Kara Para Aklamayla Mücadele Otoritesi olacak.

Avrupa Birliği kripto para
Avrupa Birliği kripto para için yeni bir kuruyor!

Fransa Merkez Bankası Başkanı Uyardı

Kripto paraların popülerliği artarak devam ediyor. Her ne kadar fiyat konusunda aşağı ve yukarı olmak üzere sert hareketler olsa da popülerlik artarak sürüyor. Ülkeler bu popülerliğin artışından pek memnun değil. Çünkü kripto paraların ortaya çıkış sebebi merkeziyeti ortadan kaldırmak. Bu sebepten dolayı devletlerin çekinceleri sürüyor.

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, katıldığı bir konferansta Avrupa Birliği’ni uyardı:

”Bu durumun aciliyetini belirtmem gerekiyor. Kripto para regülasyonları konusunda birkaç senemiz kaldı. Bu konuda geç kalıyoruz. Harekete geçmemek ekonomik egemenliğimizin risk altına girmesine sebep olacaktır. Hem dijital paralarda hem de ödemeler konusunda çok daha hızlı olmalıyız.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.