Haftalık Teknik Analiz #5 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #5 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #5

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin bu hafta da desteği korumayı başardı ancak yukarı denemeleri yine sert satış yedi ve FUD paylaşımlar ile fiyatı baskılandı. Ve yeni çıkan Grayscale ve yatırımcıları ile alakalı çıkan haberler benim de ilgimi çekti ve mantıklı da geliyor. Ancak böyle haberlere dayanarak işlem açmak aşırı derecede riskli olacaktır. Yaklaşık 2 aydır bulunduğu fiyat aralığı olan 30 bin dolar – 40 bin dolar aralığından çıkmadığı sürece yön tahmin etmenin teknik olarak bir geçerliliği olmayacaktır. Bitcoin, teknik olarak hala düşüşe daha yakın duruyor. Haftalık grafikteki kırmızı trend çizgisini de kaybetmediği sürece aşağı iniyor demek doğru olmaz. Kırılımdaki hacmi de takip etmeli ve işlem açmak için acele etmemeli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 12H grafiği
Ethereum – 3D grafiği

Ethereum trend desteğinin altına düşmesine rağmen 3 kere tekrar test etti. Ethereum yükseliş için çok istekli duruyor ancak Bitcoin izin vermediği sürece o da düşüşten nasibini alıyor. Yükseliş sinyallerinin gelmesi ile birlikte bu süreci çok hızlı geçireceğini düşünüyorum. Yine alım için acele etmeme gerektiğini belirtmek isterim. ETH/BTC çiftinde ise kanalın üzerine çıkabilmiş değil ancak yükseliş görüntüsünü bozmamış durumda. Bitcoin tarafından sert bir düşüş olmadığı sürece yükseliş trendini koruyacağını düşünüyorum. Ancak Bitcoin çiftinde yükselirken piyasaya göre dolar bazında fiyatı düşebilir.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇ BİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir