Paraguay Başkanı kripto para madenciliğini veto etti!

Paraguay Başkanı kripto para madenciliği

Paraguay Başkanı kripto para madenciliğini veto etti!

ABONE OL 

Paraguay Başkanı Mario Abdo Benitez, kripto para madenciliğinin bir sektöre dönüşmesini öngören yasayı veto etti. Bu vetonun sebebi olarak ise yüksek elektrik tüketimi olduğunu belirtti.

Paraguay Başkanı Kripto Para Madenciliğine İzin Vermedi

Kripto para madenciliği dünya üzerinde sayılı ülkede resmi olarak yapılabiliyor. Bu ülkeler arasında girmek için çalışmalar yapan Paraguay’da konu ile ilgili bir yasa hazırlandı. Bu yasayı meclis onayı alarak Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez’e gönderildi. Benitez ise bu yasayı veto etti.

Veto kararının sebebi olarak ise kripto para madenciliğinin yüksek elektrik tüketimi gösterildi. Bilindiği gibi kripto para madenciliği yüksek elektrik tüketimi ile çalışıyor. Hatta İran’ın bu konuda aldığı önlemleri daha önce sizlere aktarmıştık.

Benitez her ne kadar kripto para madenciliğinin endüstri olmasını veto etse de yeni iş olanakları ortaya çıkaracağı gerçeğini de vurguladı.

New York kripto para madenciliği
Paraguay Başkanı kripto para madenciliğini veto etti!

Kripto Para Madencilik Şirketi Nasdaq’ta Halka Arz Edilecek

Kripto para madenciliği yapan Core Scientific, teknoloji borsası Nasdaq’ta listelenecek. 4.3 milyar dolarlık bir değerleme ile halka arz edilecek olan şirketin bu yıl madencilik ile elde ettiği Bitcoin sayısı da açıklanmıştı. Core Scientific CEO’su Mike Levitt, yaptığı açıklamada şirketin madencilik faaliyetleri sonucunda 3 bin adet Bitcoin elde ettiğini ifade etti.

Nasdaq borsasında bir kripto para madencilik şirketinin halka arz edilecek olması ise sektör adına sevindirici bir gelişme olarak kabul ediliyor. Her ne kadar dünyanın belirli bölgelerinde kripto para madenciliğine sıcak bakılmasa da ABD’nin resmi olarak bu sektöre olumsuz bir bakış açısı bulunmuyor.

Daha önce kripto para sektöründe Coinbase isimli kripto para şirketi 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir