Papara CEO’sundan kripto para yönetmelik açıklaması!

 Papara CEO’sundan kripto para yönetmelik açıklaması!

Dün gece vakti Resmi Gazete‘de yayınlanan kripto para yönetmeliği ile ilgili Papara CEO’su Ahmed Karslı‘dan açıklama geldi. Kripto para borsalarına Türk Lirası transferi sağlayan Papara‘nın bu yönetmelikten doğrudan etkilenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Papara CEO’su Yönetmelik Açıklaması Yaptı!

Papara CEO’su Ahmed Karslı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya geçen kripto para yönetmeliğine yönelik açıklamalarda bulundu. BDDK üyesi olan Papara, kripto paralara yatırım yapmak için ülkemizde sıkça kullanılıyordu.

Bu açıklamada endişelendiren bir yönetmelik olduğunu belirten Karslı‘nın açıklaması şu şekilde:

”Bir düzenleme yapma gereği hasıl olmuş ve yapılacak en kolay düzenleme de yasaklamaktır. Uğraşmaktansa yasaklamayı tercih etmek çok daha kolay. Kripto varlıklara ilişkin işlemler 2020 gelirlerimizin yüzde 10’u bile değil. Bir hukukçu ve 5 yıldır FinTech dünyasında yer alan birisi olarak beni ülke adına endişelendiren bir düzenleme bu.”

Papara CEO’sundan kripto para yönetmelik açıklaması!

Yaratılmaya çalışılan faydayı gerçekten anlayabilmiş değilim. Bence biraz anlama eksikliği var. Daha çok zaman geçirmek, sektör paydaşlarıyla konuşmak, anlamak gerekirdi diye düşünüyorum. Bugüne kadar biz Türkiye’de regülatörün desteğini arkamızda hissettik. Benim bildiğim kadarıyla dünyada bir işi yapamayacağına veya kripto paralarla ilgili bir faaliyette bulunamayacağına dair yapılan ilk düzenleme.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir