Kripto para piyasasının büyüklüğü 2.2 trilyon doları aştı

 Kripto para piyasasının büyüklüğü 2.2 trilyon doları aştı

Kripto paraların değerleri giderek artmaya devam ediyor. Bitcoin 64. 863 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu yükselişler yeni yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasını sağlıyor. Bu da kripto para piyasasının büyüklüğünün giderek arttırıyor.

Kripto Para Piyasası 2 Trilyon Barajını Aştı

Kripto para piyasasının büyüklüğü an itibariyle 2.2 trilyon doları aşmış durumda. 2 trilyon 213 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan kripto paraların lideri konumunda olan Bitcoin’in değeri ise 1.15 trilyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Lider kripto para birimi Bitcoin 61.180 dolar, Ethereum ise 2.410 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Kurumsal Şirketler Bitcoin’i Sevdi!

Bitcoin fiyatını baskılayan etmenler ortadan kalkıyor. Bitcoin madencilerinin satışları şubat ayından bir hayli gerileyerek son 5 yılın gerisinde kalmıştı. Bitcoin fiyatını etkileyen bir diğer gelişme ise kurumsal şirketlerin Bitcoin alımlarının devam etmesi. Kurumsal şirketlerin birçoğu Coinbase aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paralardan satın alıyor.

Kurumsal şirketlerin alımlarının ardından Bitcoin defalarca tüm zamanların rekorunu kırmış ve 60 bin doları aşmıştı. HODL (kripto para birimlerini uzun süre satmadan cüzdanda bulundurmak) pozisyonunda duran kurumsal şirketlerin alım yapmaya niyetli kurumsal şirketleri de etkilediği düşünülüyor. Kurumsal şirketler Bitcoin konusunda önce temkinli davransa da önlerinde birçok örnek bulunuyor.

Bir diğer detay ise borsalardaki Bitcoin miktarının giderek azalması oldu. HODL pozisyonundaki yatırımcılar, varlıklarını kripto para borsalarının cüzdanlarında (sıcak cüzdan) değil, soğuk cüzdan olarak ifade edilen internet ile bağlantısı olmayan hesaplara transfer etmeleri de analistlerin dikkatlerinden kaçmıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir