Pantera Capital CEO’su: Bitcoin fiyatı ikiye katlanabilir

Pantera Capital CEO'su: Bitcoin fiyatı

Pantera Capital CEO’su: Bitcoin fiyatı ikiye katlanabilir

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para yatırım fonu Pantera Capital CEO’su Dan Morehead yaptığı açıklamada kripto para madenciliğinin enerji israfına sebep olduğu iddialarına rağmen Bitcoin fiyatının ikiye katlanabileceğini ifade etti.

Pantera Capital CEO’su Bitcoin Açıklaması Yaptı

Daha önce yaptığı tahminlerle bu yılın ağustos ayında Bitcoin fiyatının 118 bin dolar olacağını söyleyen Dan Morehead, son yaptığı açıklama da bir süredir kripto para madenciliğinin enerji israfına sebep olduğunu söyleyenlere rağmen Bitcoin fiyatının ikiye katlanabileceğini ifade etti: İşte o açıklama:

”Önümüzdeki beş veya altı ay içinde Bitcoin fiyatının ikiye katlanabileceğini düşünüyorum. Bunun sizin normal piyasa bakış açınızdan çılgınca geldiğini biliyorum ancak Bitcoin, on yıl boyunca her yıl ortalamadan daha fazla yükseldi.”

Pantera Capital CEO’su: Bitcoin fiyatı ikiye katlanabilir

SEC Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralara soğuk bakan kurumlar arasında yer alıyor. Daha önce onay için gelen onlarca Bitcoin ETF’sini reddeden SEC, Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre SEC, Bitcoin vadeli işlemlerinin son derece spekülatif olduğunu belirterek yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Kısa süre içerisinde aşağı veya yukarı çok sert hareketler yapabilen Bitcoin için SEC tarafından yapılan açıklama son derece doğru olarak ifade ediliyor. Kripto para analizi yapan uzmanlarda bu konuda SEC ile hemfikir olmalarıyla biliniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.