Binance ABD tarafından soruşturma ile karşı karşıya!

Binance ABD tarafından soruşturma

Binance ABD tarafından soruşturma ile karşı karşıya!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘in ABD tarafından soruşturulacağı iddia edildi. Walter Bloomberg isimli Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atılan iddiaya göre ABD Gelir İdaresi tarafından Binance’e soruşturma açıldı.

Binance ABD Tarafından Soruşturuluyor!

Walter Bloomberg isimli Twitter kullanıcısı bir tweet paylaştı ve ABD Gelir İdaresi tarafından Binance’in soruşturulmaya başlandığını belirtti. Uzmanlar bu haberin Bitcoin fiyatını olumsuz etkilenmesi için ortaya atıldığını iddia ediyor. FUD olarak isimlendirilen bu haberler sık sık ortaya çıkıyor. Dün de Elon Musk tarafından kripto para madenciliğinin çok yoğun enerji kaynağı harcadığını söylemiş ve Bitcoin fiyatı 46 bin dolara kadar gerilemişti.

Binance ABD tarafından soruşturma ile karşı karşıya!

SEC Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralara soğuk bakan kurumlar arasında yer alıyor. Daha önce onay için gelen onlarca Bitcoin ETF’sini reddeden SEC, Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre SEC, Bitcoin vadeli işlemlerinin son derece spekülatif olduğunu belirterek yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Kısa süre içerisinde aşağı veya yukarı çok sert hareketler yapabilen Bitcoin için SEC tarafından yapılan açıklama son derece doğru olarak ifade ediliyor. Kripto para analizi yapan uzmanlarda bu konuda SEC ile hemfikir olmalarıyla biliniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.