Panama Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istiyor!

Panama Bitcoin

Panama Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istiyor!

ABONE OL 

Bitcoin, ülkelerden hak ettiği değeri görmeye başladı. İlk olarak El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi ilan etti. Bu haber dünyanın her köşesinde büyük ilgi gördü. Şimdi de Panama’nın Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmek için yasa hazırlayacağı açıklandı.

Panama Bitcoin Adımı Atmaya Hazırlanıyor

Panama politikacılarından olan Gabriel Silva, CoinDesk’e açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında El Salvador gibi bir hamle yapmak için yasa teklifi sunulacağını açıkladı. Bu karar, Bitcoin’in fiyatına şimdilik etki etmedi ancak hazırlanacak bu yasanın onaylanması ve yürürlüğe girmesi halinde El Salvador gibi ses getirmesi bekleniyor. Bunun da Bitcoin fiyatına dolaylı yoldan etki sağlaması bekleniyor.

Bitcoin rekoru
Panama Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istiyor!

Tanzanya Bitcoin için Hazırlanıyor mu?

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in El Salvador ülkesinin resmi para birimi olması konusunda açıklamalarda bulundu. Tanzanya’nın aralarında bulunduğu Doğu Afrika ülkelerinde Bitcoin konusunda henüz bir çalışma olmadığını belirten Hassan, çalışmaların başlaması gerektiğini ifade etti:

”Tanzanya da dahil olmak üzere Doğu Afrika ülkelerinde genelinde bu yolları kabul etmediklerini veya kullanmaya başlamadıklarını biliyorum. Ancak Merkez Bankası’na çağrım, bu gelişme üzerinde çalışmaya başlamanızdır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir