Dünya Bankası El Salvador’a kötü haberi verdi!

Dünya Bankası El Salvador

Dünya Bankası El Salvador’a kötü haberi verdi!

ABONE OL 

El Salvador geçtiğimiz hafta Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmişti. Başta IMF olmak üzere birçok ekonomist bu konuda El Salvador’a tepki göstermişti. Dünya Bankası’ndan da El Salvador’a bir kötü haber geldi.

Dünya Bankası El Salvador Açıklaması Yapıldı

Dünya Bankası El Salvador’a Bitcoin konusunda destek olmayacağını ifade etti. Daha önce Dünya Bankası sözcüsü tarafından yapılan açıklamada destek verileceği açıklanmıştı ancak daha sonra şu açıklama yapıldı:

”Hükümet bize Bitcoin konusunda yardım için başvurduysa da çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.”

Bitcoin, El Salvador
Dünya Bankası El Salvador’a kötü haberi verdi!

El Salvador Bitcoin’i Kullanmayı Planlıyor!

Bitcoin dünyada giderek popülerleşirken ülkelerden de resmi adımlar gelmeye başladı. İlk olarak olumsuz gözlerle bakılan Bitcoin zamanla gözde yatırım varlıklarından biri haline geldi. Hal böyleyken Bitcoin‘i yasaklamaktan çok daha çok serbestleşmesini sağlayan ülkelerde ortaya çıkmaya başladı. Bu ülkeler arasında en ciddi adımı El Salvador attı ve Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi olarak kabul etti.

Bu hamlenin hemen ardından Bitcoin‘in ülkedeki ekonomik faaliyetlerin hangilerinde kullanılabileceği tartışılmaya başlandı. Gelen iddialara göre ise ilk olarak işçi maaşlarının ödenmesinde lider kripto para biriminin kullanılması bekleniyor. El Salvador Çalışma Bakanı Rolando Castro tarafından yapılan açıklama ile üç bakanlıkta çalışan işçilerin maaşlarının Bitcoin ile ödenebileceği ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir