Pablo Escobar’ın kardeşinden Apple’a dava

   Pablo Escobar’ın kardeşinden Apple’a dava

  Pablo Escobar’ın teknoloji konusunda adından söz ettirmiş kardeşi Roberto Escobar tarafından Apple’a dava açıldığı belirtildi.

  Escobar markası altında ölen abisinin adını yaşatmak adına teknolojiye atılan Roberto Escobar, katlanabilir bir telefon çıkarmıştı. Uygun fiyata son teknolojiyi sunacağını açıklayan Escobar’ın akıllı telefonunun ürün inceleme videolarında dışı kaplanmış bir Samsung telefon olduğu ortaya çıkmıştı. Yani Escobar’ın katlanabilir akıllı telefonunun dolandırıcılık ürünü olduğu anlaşılmıştı.

  esbobar'ın kardeşi apple

  Teknoloji dünyasına adından söz ettirerek giren Escobar şimdi de teknoloji devi Apple’la gireceği dava ile konuşulmaya başlandı.

  Escobar’ın kardeşinden Apple’a dava

  Escobar, Apple şirketini güvenlik ihlalleri olduğu nedeniyle dava etti ve davanın tazminat tutarının 2.6 milyar dolar değerinde bir servet olduğu açılandı.

  Escobar’ın mahkemeye sunduğu delil ise şaşırtan cinsten. Apple mağazasına giderek telefon almak isteyen Escobar, iPhone X için bir Apple çalışanından yardım istiyor. Apple çalışanı akıllı telefon için “piyasanın en güvenilir cihazı” ve “asla güvenlik ihlali yaşanmaz” ifadelerini kullanıyor. Escobar’ın iddiasına göre tüm bu söylemlere göre telefonda güvenlik ihlalleri bulunuyor.

  Mahkemenin Escobar’ın iddiasını reddedip Apple’ı haklı göreceği yönünde söylentiler bulunuyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir