Özbekistan Bitcoin madenciliğinde Güneş enerjisini istiyor!

Özbekistan Bitcoin madenciliği

Özbekistan Bitcoin madenciliğinde Güneş enerjisini istiyor!

ABONE OL 

Kripto para madenciliğinin önemli ülkelerinden olan Özbekistan, başta Bitcoin madenciliği olmak üzere kripto para madenciliğini Güneş enerjisi ile yapılmasını tavsiye etti ve teşvikleri açıkladı.

Özbekistan Bitcoin madenciliği İçin Yeni Karar Aldı

Özbekistan’ın Bitcoin madenciliği için yeni teşvikler hazırladığı ifade ediliyor. Reuters tarafından yayınlanan habere göre Özbekistan, Bitcoin madenciliğini Güneş enerjisi ile yapanların ödeyeceği elektrik ücretinde indirim yapılacağını ve ayrıca gelir vergisinden de muaf olacağı açıkladı.

Bilindiği gibi Özbekistan vatandaşlarının kripto para alım ve satımları yasalara göre yasak. Ancak bu yabancı vatandaşlar için böyle bir yasak bulunmuyor.

NATO
Özbekistan Bitcoin madenciliğinde Güneş enerjisini istiyor!

Kazakistan Bitcoin Madenciliğinde Yeni Kararlar Açıklayacak

Bitcoin madencilerinin Çin’in baskıları ardından tercih ettikleri ülkeler arasında yer alan Kazakistan, yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bitcoin madencilerinin Kazakistan’daki ödedikleri vergileri arttırmak isteyen Kazakistan hükümeti, vergilendirme birimini Bitcoin olarak değiştirmek istiyor.

Bu da Bitcoin fiyatının artması halinde daha fazla vergi ödeneceği anlamına geliyor. Kazakistan Ekonomi Bakanı Alibek Kuantyrov, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Madenciler için vergi yükünü artırmayı düşünüyoruz, şu anda madenciler için vergi oranını kripto para biriminin değerine bağlamayı da düşünüyoruz. Kripto para birimi büyürse, bütçe için iyi olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir