Binance Fransa’da ilk düzenleyici onayını aldı

Binance Fransa

Binance Fransa’da ilk düzenleyici onayını aldı

ABONE OL 

Geçtiğimiz haftalarda Binance CEO’su Paris’te yaptığı açıklama ile Fransa’nın Avrupa’daki kripto para merkezi olabileceğini ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından Binance yaptığı başvuruda Fransa’daki düzenleyiciden ilk onayı aldı.

Binance Fransa’da İlk Onayını Aldı

Binance, Fransa Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF)’ne yaptığı başvuruda ilk onayı aldı. Bu onay sayesinde Binance borsasının Fransa’daki faaliyetlerini resmi olarak sürdürmesi yolunda ilk adım atılmış oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Binance’in tüm başvuru sürecinde gezinmesini mümkün kılan yeniliğe bağlılık gösteren AMF ve ACPR’ye minnettarız. Binance, ilk günden beri kullanıcılarını her zaman ilk sıraya koydu ve artık kripto topluluğu, Fransa’da kayıtlı güvenilir bir DASP olarak Binance Fransa’ya daha fazla güven duyabilir.

Binance Fransa’da ilk düzenleyici onayını aldı

Binance Fransa’ya Yatırım Yapacağını Açıkladı

Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Station F ile iş birliğine gidildiğini ve Fransa’nın Avrupa’daki kripto para piyasasının merkezi olmaya çok uygun olduğunu ifade etmişti.

Zhao ayrıca Fransa’da hali hazırda 50 çalışanlarının olduğunu ifade ederek 100 milyon euro değerinde bir yatırım yapılacağını da açıklamıştı.

Binance’in kripto para piyasasındaki yeri ve sahip olduğu hacim oldukça büyük olduğu için bu hamlenin Avrupa’daki kripto para piyasasında taşları yerinden oynatabileceği ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir