Gucci kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor

Gucci kripto para

Gucci kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor

ABONE OL 

Dünyanın en bilinen moda markalarından olan Gucci, başta Kuzey Amerika olmak üzere bazı mağazalarında kripto para ile ödeme almaya başlayacaklarını açıkladı.

Gucci Kripto Para ile Ödeme Almaya Başlayacak

Daha önce Sandbox (SAND) ile iş birliğini giden ve Metaverse adımı atan Gucci şimdi de kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor. Vogue Business‘in haberine göre ilk olarak Kuzey Amerika‘daki seçili mağazalarında başlatılacak olan kripto para ile ödeme imkanı şimdiden ilgi görmeye başladı.

Yalnızca Bitcoin ve Ethereum değil birçok kripto parayı kabul edeceğini açıklayan Gucci, şu kripto paraları kabul edecek:

  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Dogecoin
  • Shiba Inu

Gucci CEO’su konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Gucci, müşterilerimize gelişmiş bir deneyim sağlayabilecekleri her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor. Artık kripto para birimlerini ödeme sistemimize entegre edebildiğimize göre bu seçeneğin kendilerine sunulmasını isteyen müşteriler için doğal bir evrim.

Çalışanlarına kripto para konusunda eğitim verecek olan Gucci ayrıca ödemelerin de şirket tarafından müşterilere gönderilen e-postadaki QR kod ile gerçekleştirileceğini de ifade etti.

Gucci kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor

Gucci Metaverse Adımıyla Sektöre Merhaba Diyor

Adidas, Nike ve Puma gibi dünya devi şirketler Metaverse adımı atacaklarını duyurmuşlardı. Samsung tarafından gerçekleştirilen Galaxy Unpacked isimli lansman da Metaverse‘de gerçekleşmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından Gucci de Metaverse adımı attı.

Metaverse için Sandbox ile anlaşan ve Sandbox‘ta arazi satın alan dünyaca ünlü modaevi Gucci, kripto para sektöründe isminden söz ettirmeye başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir