Haftalık Teknik Analiz #44 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #44 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #44

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 2D grafiği

Bitcoin geçen hafta belirttiğimiz bölge olan 37 bin dolar desteğini birden fazla ziyaret etti. Aldığı tepkiler oldukça zayıftı. Aynı bölgeden daha önceki aylarda yaptığı tepkileri grafikte görebilirsiniz. Her bu desteğe geldiğinde sert tepki almıştı. Ancak çok önemli bu destek üzerinde bu kadar zaman geçirmiş olması fiyatı çok baskılıyor. Aynı zamanda bir “bear flag” formasyonu oluşturuyor ve çok büyük bir flama. Eğer kırılırsa Bitcoin’in 32 bin dolar28 bin dolar desteği aralığına kadar çekilmesi ve hedef olarak da 24 bin dolar civarına gelmesi beklenir.

Bitcoin‘in hala destekte olması nedeni ile short yönlü işlem açmak son derece riskli. Kırılmadığı sürece az veya çok tepki almaya devam edecektir. Bu bölgeden sekmeye devam edebilir. 39 bin 200 dolar önemli bir direnç konumunu aldı, yükseliş için önce buranın ardından 40 bin dolar bölgesinin geçilmesi gerekli. Destek üzerinde çok uzun süre kaldı ve kalmaya devam ettikçe desteğin kırılacağına işaret edecektir. Haftaya çok volatil gireceğimizi ve Bitcoin’den büyük bir hareketin bu hafta geleceğini düşünüyorum. Yön tahmin etmek zor hala destekte ancak yapacağı hareket muhtemelen çok büyük bir hareket olacaktır. Yine altlardan uzak durulması gereken bir dönem olduğunu hatırlatmak istiyorum.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 2D grafiği

Ethereum haftayı Bitcoin gibi desteğe gelerek tamamladı. Ethereum hacimli bir coin de olsa bir altcoin ve Bitcoin’in bu durumda olması nedeni ile bir ralli yapması çok olası değil. Bitcoin olumsuz bir hafta geçirmesi 2.500 dolar ilk desteği olacak ve 2.000 dolara kadar sarkması mümkün. Eğer beklediğim gibi büyük hareket aşağı yönlü gelir ise 1.800 dolar – 1.600 dolar bölgesine kadar sekmesi mümkün. Bu bölgeden sert tepki alabilir ancak trend kırılmış olacak ve tekrar yükselmesi zor olacak. 3.000 dolar geri kazanılmaz ise düşüş trendini başlatabilir. Yükseliş için öncelikle 3.000 dolar3.400 dolar aralığı kırılması gerekli. Henüz destek kırılmadığı için Bitcoin’de olduğu gibi yükseliş yönlü işlem açmak daha karlı olsa da satış baskısı bunu önleyebilir. Haftayı ve hatta Bitcoin 40 bin dolar üzerine çıkmadan altlardan uzak durmak gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir