Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para açıklaması yaptı!

Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para

Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz gün Bitcoin‘i resmi para birimi ilan edeceği konuşulan Orta Afrika Cumhuriyeti, Maliye Bakanı aracılığıyla yaptığı açıklamada böyle bir girişimin söz konusu olmadığını ancak bir düzenlemenin gerçekleştirileceği belirtildi.

Orta Afrika Cumhuriyeti Kripto Paraları Düzenlemek İstiyor

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin El Salvador‘un ardından Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden ikinci ülke olacağı konuşulurken Orta Afrika Cumhuriyeti Maliye Bakanı Henri Marie Dondra tarafından açıklama yapıldı ve Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmek gibi bir niyetlerinin olmadığını açıkladı:

Kripto paraların düzenlenmesi için yasal bir çerçeve oluşturma adımları atmaya başladık. El Salvador gibi Bitcoin’i resmi para birimi ilan etme gibi bir girişimimiz yok.

Bu açıklama ile Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para konusundaki tutumunu belirtmiş oldu.

Orta Afrika Cumhuriyeti Maliye Bakanı Henri Marie Dondra

El Salvador Bitcoin Tahvilinin Ertelendiğini Açıklamıştı

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmesiyle dünyada bir hayli ses getiren El Salvador, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç edeceğini açıklamıştı. Ancak kripto para piyasasının oynaklığı sebebiyle Bitcoin tahvil ihracını eylül ayına kadar ertelendiği açıklandı.

Ukrayna ve Rusya savaşı sebebiyle piyasaların çalkalanması El Salvador‘un Bitcoin tahvilini de doğrudan etkiledi. Ancak El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya yaptığı açıklamada eylül ayına erteleme olduğu ifade etti ancak açıklamasında sonbaharda uluslararası pazara çıkmanın da riskli olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir