Opensea dava ile karşı karşıya!

Opensea dava

Opensea dava ile karşı karşıya!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerden Opensea ismi kullanılarak bir ‘phishing‘ saldırısı gerçekleşmiş ve bazı NFT koleksiyonları ve Ethereum varlıklarını kaybeden yatırımcılar olmuştu. Bu yatırımcılardan birisi Opensea platformuna dava açtı.

Opensea Davayla Karşılaştı

20 Şubat tarihinde Opensea platformunun ismini kullanan dolandırıcılar, yatırımcıların cüzdanlarını bağlamalarıyla birlikte birçok NFT varlığı ve Ethereum’u çalmıştı. Mağdur yatırımcılardan olan Timothy McKimmy, bu saldırıda Opensea platformunun ‘güvenlik ihlallerini önlemek, tanımlamak, tespit etmek, yanıt vermek, hafifletmek, kontrol altına almak ve/veya düzeltmek için politika ve prosedürleri uygulamada başarısız’ olduğunu ifade ederek tazminat davası açtı.

McKimmy, 1 milyon dolar değerindeki tazminat davasıyla Opensea platformu sebebiyle mağdur olduğunu ifade etti. Opensea platformunun cevabı ise henüz bilinmiyor.

Opensea 1 milyon aktif cüzdan
Opensea dava ile karşı karşıya!

Opensea Siber Saldırı Konusunda Açıklama Yapmıştı

Opensea CEO’su Devin Finzer, oltalama olarak dilimize çevrilen ‘phishing’ isimli siber saldırı sebebiyle bazı koleksiyon sahiplerinin siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Bir tweet serisi yayınlayan Finzer, saldırının dolaylı yoldan gerçekleştiğini ve Opensea kaynaklı bir ihlal olmadığını ifade etmişti.

Bilindiği gibi Opensea platforma benzer domain adresleri bulunuyor ve bir şekilde Opensea araması yapıldığında bu adrese yönlendirme yapılıyor. Benzer bir durumun yaşandığı ve dikkatli olmayan koleksiyon sahiplerinin bu dolandırıcı sitesine cüzdanlarını tanımladığı ve bu sebepten dolayı NFT’ler başta olmak üzere kripto paralarının çalındığı açıklandı.

Saldırada 1.7 milyon dolarlık Ethereum çalındığı da açıklandı.

Bu gibi platformları kullanırken birkaç kez adresin doğru olup olmadığı kontrol edilmesi ve cüzdan bağlanırken bir kez daha kontrol edilmelidir.

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Pahalı? videomuzu izlemek için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir