Hani merkeziyetsizdi?

Hani merkeziyetsizdi?

Hani merkeziyetsizdi?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının temel taşı Bitcoin şu günlerde düşüş trendini sürdürüyor. Özellikle Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginliğin bir üst boyuta taşınmasıyla birlikte bir düşüş daha gerçekleşti. Ancak her defasında merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu iddia edilen Bitcoin neden bu olaylardan etkileniyor?

Gerginlik Bitcoin Fiyatını Olumsuz Etkiliyor: Hani Merkeziyetsizdi?

Bitcoin’in zirve fiyatından bu yana yaklaşık 100 günlük bir sürede sık sık düşüş yaşaması yatırımcıları olumsuz etkilese de geçtiğimiz haftada 45 bin dolar seviyelerine yükselmesi yatırımcıların yeni bir zirve fiyatına dair umutlarını yeşertmişti. Ardından gelen düşüşle birlikte yeniden olumsuz bir hava hakim olmaya başladı.

Ancak bir de umutla bakamayan yatırımcılar bulunuyor. Özellikle UkraynaRusya gerginliği ve FED açıklamalarının Bitcoin fiyatı üzerinde doğrudan etkisi olduğu aşikar. Yatırımcılar, her defasında ‘merkeziyetsiz‘ bir yapıya sahip olduğu vurgulanan Bitcoin’in bu olaylardan etkilenmesinin uzun vadede kripto para piyasasına zarar vereceğine inanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda da benzer olaylar yaşandığında Bitcoin fiyatının arttığı biliniyor. Özellikle enflasyona karşı yeni bir güvenli liman haline gelen Bitcoin’in bugünlerdeki gibi hassas olması ve olumsuz etkilenmesi ‘Hani merkeziyetsizdi?’ sorularını da beraberinde getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.