Haftalık Teknik Analiz #35 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #35 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #35

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin sürpriz bir hareket yapmayıp volatil bi hafta geçirerek biz bu analizi yaptığımız sırada geçen hafta belirttiğimiz 37 bin 500 dolar bölgesine düştü. Bu bölge sağlam sayılabilecek bir destek ancak büyük zaman aralığında 48 bin dolara ulaşamadan düşmesi ile ve de 1 yıllık SMA’nın altında kalarak yukarı yönlü her hareketi zorlaştırıyor. Piyasa genel olarak korku ve satış yönünde hareket ediyor. Buradan 37 bin 500 dolara sekmesi mümkün ve ilk hedefi 40 bin dolar – 42 bin dolar olacaktır. Burada tekrar sert bir darbe yemesi mümkün.

Bitcoin’in yukarı yönlü sert bir kırılım yapabilmesi için bir haber ile desteklenmesi veya 30 bin dolar civarına tekrar uğramayıp likidite toplaması gerekli. Düşüş devam eder ise 35 bin 500 dolardan 29 bin dolara kadar önemli destek aralığı, özellikle 33 bin dolar ile 30 bin dolar arası güzel destek bulacağı bir nokta. Al sat için çok risk taşıyan volatil bir hafta daha bizi bekliyor gibi gözüküyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum 2.600 dolar desteğinde duruyor ve yine altlarda bir ayrışma söz konusu olmadığı için Bitcoin’i takip ediyor. 2.400 dolar2.200 dolar desteği önemli bir destek. Düşüşün devamında alım duvarı ile karşılaşacağı bir bölge olabilir. Satış baskısı özellikle altcoin’lerde devam ediyor ve gün geçtikçe tepkiler azalıyor. Altlardan çıkışlar devam ediyor. Piyasa güvenli bir atmosfere geçene kadar da böyle devam edebilir. Dolayısı ile alım için önemli destekler yerine daha pozitif bir atmosfer beklemek daha doğru olacaktır. Destek tutması halinde 2.800 dolar3.000 dolar direnci sert bir direnç konumunda. Burayı geçmesi için Bitcoin’in de pozitif fiyat hareketleri yapması gerekeceğini düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir