Opensea siber saldırıya maruz kaldı!

Opensea siber saldırı

Opensea siber saldırıya maruz kaldı!

ABONE OL 

Dünyaca ünlü NFT platformu Opensea phishing‘ yöntemiyle siber saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı. Bu saldırıdan bazı koleksiyonlarda yer NFT’lerin ve kripto paraların çalındığı açıklandı.

Opensea Siber Saldırı Konusunda Açıklama Yaptı

Opensea CEO’su Devin Finzer, oltalama olarak dilimize çevrilen ‘phishing’ isimli siber saldırı sebebiyle bazı koleksiyon sahiplerinin siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Bir tweet serisi yayınlayan Finzer, saldırının dolaylı yoldan gerçekleştiğini ve Opensea kaynaklı bir ihlal olmadığını ifade etti.

Bilindiği gibi Opensea platforma benzer domain adresleri bulunuyor ve bir şekilde Opensea araması yapıldığında bu adrese yönlendirme yapılıyor. Benzer bir durumun yaşandığı ve dikkatli olmayan koleksiyon sahiplerinin bu dolandırıcı sitesine cüzdanlarını tanımladığı ve bu sebepten dolayı NFT’ler başta olmak üzere kripto paralarının çalındığı açıklandı.

Saldırada 1.7 milyon dolarlık Ethereum çalındığı da açıklandı.

Bu gibi platformları kullanırken birkaç kez adresin doğru olup olmadığı kontrol edilmesi ve cüzdan bağlanırken bir kez daha kontrol edilmelidir.

Opensea 1 milyon aktif cüzdan
Opensea siber saldırıya maruz kaldı!

Opensea Büyümeye Devam Ediyor

NFT’lerin popülerliğini korumasıyla birlikte Opensea platformu da büyümeye devam ediyor. Dune Analytics verilerine göre Opensea platformu 1 milyon aktif cüzdan ulaştı. NFT alım satım platformu Opensea, alanında en popüler platform olarak kabul ediliyor.

Opensea platformu geçtiğimiz günlerde yeni bir yatırım daha almış ve piyasa değerini 13.3 milyar dolara ulaştırmıştı.

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Pahalı? videomuzu izlemek için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.