OLED ekran arzı telefon fiyatlarını düşürebilir

 OLED ekran arzı telefon fiyatlarını düşürebilir

Akıllı telefon üreticileri birçok modelinde birçok farklı ekran tipi kullanıyor. Bu ekranlar arasında giderek yaygınlaşanı OLED olarak biliniyor. OLED arzı Korona virüsü sebebiyle azalsa da iPhone 12 serisi ile birlikte gelen OLED ekran ihtiyacı arzın artmasını ve birim maliyetin düşmesine sebep oldu.

OLED Ekran Arzı Artıyor

Apple, iPhone 12 serisinin siparişlerinden bir hayli memnun. Siparişlerin beklenen seviyelerde olması OLED üretiminin de artmasına sebep oluyor. Ekranlarını Samsung‘dan alan Apple, üretimin artmasını sağlayarak ekran başına üretim maliyetinin azalmasına sebep oluyor. Bu sayede akıllı telefon üreticileri OLED ekranları ilerleyen zamanlarda daha ucuza alabilecek hale gelebilir. Bu da akıllı telefon fiyatlarına doğrudan yansıyacaktır.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro modelinin OLED için Samsung’a 70 dolar ödeme yapan Apple, milyonlarca sipariş ettiği için milyarlarca dolar ödeme yapıyor. Ekran fiyatlarında yaşanacak 5 -10 dolarlık düşüşlerin bile akıllı telefon fiyatlarına yansıyabileceği konuşuluyor.

Yalnızca Apple değil Xiaomi, Vivo ve Oppo modellerinin ekranlarının yüzde 53.4‘ü OLED ekrandan oluşuyor. Huawei’nin satışlarda yaşadığı düşüşlerin OLED üretimini olumsuz etkilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir