Nike’tan ırkçılığa karşı olduğunu gösteren reklam

Nike'tan ırkçılığa karşı olduğunu gösteren reklam

Nike’tan ırkçılığa karşı olduğunu gösteren reklam

ABONE OL 

ABD’de yaşanan ve siyahi vatandaş George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesiyle sonuçlanan ırkçılık olayı yankılarını sürdürmeye devam ederken bu konuda ABD’nin önemli markalarından biri olan Nike’tan ırkçılığa karşı olduğunu gösteren reklam gelmesi dikkat çekti.

George Floyd’un ölümünden beri süren ve hem ırkçılığa hem de polis şiddetine karşı olan protestolar devam ediyor. En son insanların bir polis karakolunu yakmasıyla iyice büyüyen olaylara büyük markalar da tepki göstermeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli spor giyim markasının yayınladığı reklam oldukça dikkat çekti.

Nike şirketinin başarı hikayesini okumak için TIKLAYIN.

Ülkede bir ırkçılık olduğunu kabul eden Nike, yayınladığı reklam ile tarafını belli etti. Büyük spor giyim firması ırkçılığa karşı olduklarını belirterek insanları ırkçılığa karşı tavır almaya davet etti.

Nike’tan ırkçılığa karşı olduğunu gösteren reklam

Büyük spor giyim markası yıllardır kullandığı ve artık dünyaca ünlü olan sloganı “Just do it” (Sadece yap) sloganını bu sefer tersine çevirerek “For once, Don’t do it” (Bir kereliğine, yapma)şeklinde bir sloganla değiştirdi.

Video son zamanların popüler ve önemli eşitlik çağrısı #UntilWeAllWin etiketiyle paylaşıldı. ABD’de var olan ırkçılığın yokmuş gibi yapılmaması ve ırkçılığa sırt çevrilmemesi gerektiği vurgulanan reklam 1 dakika sürüyor ve Nike resmi Youtube hesabından paylaşılmış durumda.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir