Nijerya kripto para kullanımı için para çekme limiti koydu!

Nijerya kripto para

Nijerya kripto para kullanımı için para çekme limiti koydu!

ABONE OL 

Kripto paralara olumlu bakan ülkeler arasında yer alan Nijerya, geliştirilen CBDC projesi eNaira için ATM’lere para çekme limiti koydu.

Nijerya Kripto Paralar için Yeni Karar Aldı

Ulusal para birimlerinin dijitalleştirilmesi CBDC olarak ifade ediliyor. Bu projeler arasında Nijerya’nın CBDC projesi olan eNaira‘da yer alıyor. Nijerya, eNaira kullanımını yaygınlaştırmak için ATM’lerden haftada 225 dolardan fazla para çekmeyi yasakladı.

Nakit kullanımını kısıtlandırarak vatandaşları dijital para birimine yönlendirmeye kararlı olan Nijerya, bu hamlesiyle dünyada isminden bir kez daha söz ettiriyor. Bu kararı açıklayan Nijeryalı yönetici şu ifadeleri kullandı:

Müşteriler, bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için alternatif kanalları (İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulamaları, USSD, kartlar/POS, eNaira vb.) kullanmaya teşvik edilmelidir.

Nijerya kripto para kullanımı için para çekme limiti koydu!

Binance Nijerya İş Birliği Duyuruldu

Binance, devletler nezdinde faaliyetlerini resmileşmek ve iş geliştirmek amacıyla sık sık yeni iş birlikleri yapıyor. Son olarak Nijerya ile iş birliğine giden Binance, Nijerya merkezli sanal bir serbest bölge anlaşması yaparak proje geliştiriciliğini üstlenecek.

Binance yetkilisi konu ile ilgili şu ifadeyi kullandı:

Kurumun yetkisi, Sayın Bakan’ın direktifi ve Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari’nin ekonomik kalkınma gündemi doğrultusunda vatandaşlarımız için ekonomik fırsatları genişletmek için yeni temeller atmaya çalışıyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir