Haftalık Teknik Analiz #75 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #75 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #75

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen hafta belirttiğimiz 17 bin 500 dolar direncine geldi. FTX olayından hemen önce kırılımını yaptığı düşen trendi tekrar test ediyor. Önemli bir hafta olacak, bu bölgeden geçmesi bizi 18 bin 800 doları hedefletecektir. 18 bin 800 dolar bölgesi ise muhtemelen trend belirleyecek bir direnç olacaktır.

Bu hafta günlük kapanışların düşen direnç üzerinde olması halinde piyasada olumlu bir hava oluşacaktır. Tutunması halinde 18 bin 800 dolara geleceğini düşünüyorum. Bu bölgede eğer işleme girildi ise kar alıp takipte kalmak sağlıklı olacaktır. Ancak her an yeni bir borsadan haber gelebilir, tehlike geçmiş değil.

Eğer 17 bin 500 doları geçemez ise bir önceki dip olan 15 bin 500 doları tekrar test edebilir. Aynı zamanda bu bölge de trend belirleyen bir bölge olacaktır. Kırılması halinde 14 bin dolar11 bin dolar aralığına hızlı bir düşüş yaşayabilir. Genel olarak bu hafta ve önümüzdeki haftalar trend için çok kritik olacak gibi gözüküyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum‘da Bitcoin’deki görüntünün benzeri bir yapı bulunuyor. Kritik bir direnç bölgesinde eğer market olumlu bir hafta yaşar ise 1.400 dolar ve 1.550 dolar bölgelerini test etmek isteyecektir. Sağlıklı yön tahmini yapabilmek için günlük kapanışların dikkate alınması gerekiyor.

1.550 dolar direnci aşılması halinde çok ivmelense de 1.727 dolar direnci trend belirleyici bölge olacaktır. Ancak bu seviyeye gelebilmesi için çok olumlu bir market olması gerekiyor. Dolayısı ile yine kaderi biraz Bitcoin’e bağlı olacaktır.

1.250 dolar desteği kırılması halinde 1.100 dolar ve 1.000 dolar desteklerini test etmek isteyebilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir