Ethereum kurucusu Vitalik Buterin: Teknolojiye odaklanın

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin: Teknolojiye odaklanın

ABONE OL 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, aylardır yaşanan ayı piyasasının üzerine fazla düşünmemek gerektiğini ve teknoloji odaklanmak gerektiğini ifade etti.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Yeni Bir Açıklama Daha Yaptı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, CoinMamba isimli Twitter kullanıcısının tweet’ini yorum yaptı. CoinMamba, piyasanın kendisini yorduğunu ve dolandırıcılardan bıktığını ifade etmesi üzerine Buterin de fiyata değil teknolojiye odaklanın ifadesini kullandı:

Ticaret/yatırım çevrelerinden uzaklaşmanızı, teknoloji ve uygulama ekosistemine yaklaşmanızı tavsiye ederim. Tüm EIP numaralarını ezberleyene kadar ZK-SNARK’lar hakkında bilgi edinin, Latin Amerika’daki bir buluşmayı ziyaret edin, Tüm Çekirdek Geliştiricilerin çağrılarını dinleyin ve notları okuyun…

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin: Teknolojiye odaklanın

Dogecoin PoS Sistemine Geçecek mi?

Kripto para piyasasının en genç ve en dikkat çekici isimlerinden olan Vitalik Buterin, Dogecoin’in PoW sisteminden PoS sistemine geçmesini umduğunu söyledi. Bilindiği gibi PoW sistemi yüksek seviyede elektrik tüketimine dayanıyor ve bu sayede elektrik israfı söz konusu oluyordu.

Ancak yeni geçilen PoS sistemi ile birlikte madencilerin yerini doğrulayacılar aldı. Bu sayede elektrik tüketimi ve ciddi oranda azalma oldu. Benzer bir sistem geçişinin Dogecoin’de de olmasını isteyen Buterin, ZCash’in de PoS sistemine geçebileceğini düşünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir