Coinbase CEO’su: Eski FTX CEO’suna inanmayın!

Coinbase CEO'su Twitter

Coinbase CEO’su: Eski FTX CEO’suna inanmayın!

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, FTX CEO Sam Bankman-Fried (SBF)’in açıklamalarına inanmamak gerektiğini ifade etti.

Coinbase CEO’sundan Şok Açıklama

FTX’in iflas etmesi sebebiyle milyarlarca dolarlık bir zarar ortaya çıkmış. Bu zarar henüz tazmin edilememişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Eski FTX CEO’sunun yaptığı açıklamalarda 8 milyar dolarlık açığın sebebini bilmediğini açıklamıştı.

Brian Armstrong, bu açıklamasında SBF’nin muhasebe hatası yaptığına en saf insanın bile inanmaması gerektiğini ifade etti.

Coinbase CEO’su: Eski FTX CEO’suna inanmayın!

FTX Eski CEO’su SBF Açıklamalarda Bulundu

FTX eski CEO’su SBF, New York Times‘a verdiği röportajda açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında kendisine yöneltilen ”Dolandırıcılık yaptın mı?” sorusuna ”Bu ay yaşananlar beni şok etti. Hiç kimseyi dolandırmaya çalışmadım.” ifadesini kullandı.

SBF’ye yöneltilen en büyük sorulardan birisi ise FTX’in fonlarını Alameda Research‘e aktardığıydı. Ancak SBF bu konuda da bir açıklama yaptı. ”FTX ve Alameda Research fonlarını bilerek karıştırmadım.” ifadesini kullanan SBF’nin yüksek kaldıraç sebebiyle FTX fonlarını Alameda Research platformuna aktardığı iddia ediliyordu.

6 Kasım tarihinden itibaren sorunlar yaşandığını anladığı söyleyen SBF, yatırımcıların mevcut yatırımlarını çekmeye başladıklarını gördüğünde gerildiğini de belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir