Bybit çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracak!

Bybit çalışanları

Bybit çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracak!

ABONE OL 

Kripto para borsaları işten çıkarmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kraken 1.100 çalışanını işten çıkarmıştı. Son olarak ByBit, çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracak.

ByBit Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! Alınan İlk Karar Değil

Kripto para piyasasının içinde bulunduğu zor günler sürerken ByBit borsası da işten çıkarma yapacağını açıkladı. Çalışanların yüzde 30’unun işten çıkarılacağını açıklayan ByBit, sektördeki diğer borsalar gibi işten çıkarma hamlesine başvurdu.

Bitcoin’in 17 bin dolar seviyelerinde seyretmesi, FTX’in iflası ve diğer tüm gelişmeler sebebiyle kripto para piyasası toparlanamadı. Kripto para piyasasının büyüklüğü 1 trilyon doların altına indi. Bütün bu sebepler kripto para borsalarının maliyetlerini azaltma kararı almalarına sebep oldu.

Bybit çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracak!

Kraken Borsası da İşten Çıkarma Yaptı

Kripto para borsalarının en çok eleştirildiği konular arasında işten çıkarmalar yer alıyor. Özellikle ayı sezonunu başlamasıyla birlikte 2022 yılında birçok kripto para borsası birçok çalışanının işine son verdi.

Bu sebepten dolayı eleştirilen kripto para borsalarına Kraken de eklendi. Kraken aralık ayı itibariyle 1.100 çalışanının işine son verdi. Kraken tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Maalesef finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkiler devam etti ve maliyetleri talebe uygun hale getirmek için tercih edilen seçenekleri tükettik.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir