NFT satışları sürüyor! 16.9 milyon dolarlık NFT satışı

NFT satışları

NFT satışları sürüyor! 16.9 milyon dolarlık NFT satışı

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en dikkat çekici yanları arasında yer alan NFT’lerin satışları da bir hayli dikkat çekiyor. Son olarak CryptoPunk koleksiyonunun içerisinde yer alan eserler satıldı. Bu satış sonrası NFT sahibi tam tamına 16.9 milyon dolar gelir elde etti.

NFT Satışları Sürüyor!

Beeple tarafından gerçekleştirilen satıştan sonra en yüksek ödeme yapılan NFT olan CryptoPunk koleksiyonu 16 milyon 962 bin 500 dolar karşılığında sahibini buldu. 9 görselden oluşan bu NFT, 9 farklı Punk karakterinden oluşturuyor.

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Dünyanın çeşitli noktaları yaşayan ünlü isimler ve dijital sanatçılar NFT satışları gerçekleştirerek dikkat çekici gelirler elde etti. Bu sebepten dolayı NFT’ler çok daha büyük ilgi çekmeye başladı. Bu isimler arasında Pele, The Weeknd, Cüneyt Özdemir, Bensu Soral ve New York Times gazetesi yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir