Near Protocol saldırıya uğradı! Verilerin çalındığı açıklandı

Near Protocol saldırı

Near Protocol saldırıya uğradı! Verilerin çalındığı açıklandı

ABONE OL 

Son günlerde kripto paralara dair en sık duyulan konuların başında saldırılar geliyor. Son olarak Near Protocol yaptığı açıklamada kullanıcıların SMS ve e-posta verilerinin geçtiğimiz haziran ayında çalındığını duyurdu.

Near Protocol Saldırısının Detayları Açıklandı

Kripto paralar özellikle son 1 aydır siber saldırılara karşı büyük mücadele veriyor. Genelde bu mücadeleyi kaybeden kripto paraların saldırılarına bir yenisi daha eklendi. NEAR isimli kripto parasıyla bildiğimiz Near Protocol, yaptığı açıklama haziran ayında verilerin üçüncü kişiler tarafından sızdırıldığını açıkladı.

Bu veriler arasında platform kullanıcıların SMS ve e-posta verileri yer alıyor. Near Protocol saldırısından kaynaklanan bu sızıntının kullanıcılara herhangi bir zarar vermeyeceği açıkladı. Ayrıca bu sızıntıya sebep olan açığın da onarıldığı açıklamada yer aldı.

Solana siber saldırı
Near Protocol saldırıya uğradı! Verilerin çalındığı açıklandı

Köprü Ağları Saldırganların Hedefinde

Chainalysis şirketi, kripto para piyasasında son aylarda sıklıkla gördüğümüz köprü saldırıyla ilgili bir rapor yayınladı. Bu rapora göre yalnızca bu yıl 13 ayrı köprü saldırı olduğu ve bu saldırılarda 2 milyar dolara yakın bir varlığın çalındığı ifade ediliyor. Yalnızca Ronin ve Nomad saldırısında yaklaşık 800 milyon dolarlık bir kayıp ortaya çıkmıştı.

Bilindiği gibi köprü ağları, sahip olunan varlıkları akıllı sözleşmeler aracılığıyla kilitler ve dönüştürülmüş versiyonlarını kullanma imkanı verir. Buna Ethereum ile örnek verecek olursak, sahip olunan ETH köprü ağına verilir ve WETH alınıp kullanılır. Köprü yazılımları özellikle birçok siber saldırganın hedefinde olduğu için saldırıların ilk durak noktası oluyor. Bu sebepten dolayı sıklıkla saldırılar köprü ağlarına gerçekleştiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir