İflas eden Voyager kullanıcı fonlarını geri ödeyecek!

Voyager iflas

İflas eden Voyager kullanıcı fonlarını geri ödeyecek!

ABONE OL 

Geçtiğimiz ay iflas ettiğini açıklayan Voyager’ın, yaklaşık 270 milyon dolar olan kullanıcı fonlarını ödeyeceği iddia edildi.

Voyager Kullanıcı Fonlarını Geri Ödeyecek!

Three Arrows Capital (3AC) şirketinin iflasıyla birlikte iflasa sürüklenen Voyager‘ın Metropolitan Commercial Bank‘taki hesabında 270 milyon dolarlık bir varlık olduğunu açıkladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre bu varlık kullanıcılara dağıtılacak.

Bu da iflas sebebiyle mağdur olan on binlerce yatırımcı için oldukça güzel bir haber anlamı taşıyor. Bilindiği gibi birçok kripto para yatırım şirketi, Bitcoin fiyatının 18 bin dolar seviyelerine gerilemesiyle birlikte borçlarını ödeyememiş ve iflas başvurusunda bulunmuştu.

Özellikle bazı yatırım şirketinin tüm varlıklarının likidite olma riski ortaya çıkmış ancak ödenen borçlar ve yapılan yeni alımlarla birlikte bu risk ortadan kalkmıştı.

İflas eden Voyager kullanıcı fonlarını geri ödeyecek!

Voyager İflas Başvurusu Yapmıştı

Kripto para şirketleri, kripto para piyasasında ciddi para çıkışı yaşanmasıyla birlikte çeşitli sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Özellikle borç verme platformları ödemelerini alamamış ve gerekli ödemeleri yapamaz hale gelmişti.

Voyager isimli kripto para borç verme platformu da benzer bir sorun yaşadığını sebep göstererek iflas başvurusunda bulundu. Voyager CEO’su resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu kararın daha güçlü bir şekilde faaliyetleri sürdürecek organizasyonu oluşturmak için alındığını belirtti. Ayrıca yatırımcılar için de ek koruma sağlayacağını belirtti.

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich ayrıca Three Arrow Capital şirketi sebebiyle de bu adımı atmaları gerektiğini belirtmişti:

Sektörün geleceğine kuvvetle inanıyoruz ancak kripto piyasalarındaki uzun süreli oynaklık ve Three Arrows Capital’in temerrüdü, bu kararlı eylemi yapmamızı gerektiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir