Musk-Twitter davası Ekim’de gerçekleşecek!

Musk-Twitter davası Ekim'de gerçekleşecek

Musk-Twitter davası Ekim’de gerçekleşecek!

ABONE OL 

Musk, Temmuz ayının başlarında Twitter‘ı satın almak için verdiği 44 milyar dolarlık tekliften vazgeçerek şirketin kendisine dava açmasına neden olmuştu.

Elon Musk, Nisan ayında Twitter’dan satın aldığı hisse ile önce en büyük hissedar olmuştu ve ardından 44 milyar dolar teklif ederek platformun tamamını satın almak istemişti. Ardından platformdaki sahte hesapların tespit edilme süreci, satın alma sürecini uzattı ve Musk, kullanıcılarla ilgili birçok bilgi istedi. Twitter, istediği bilgileri sağlasa da 3 aylık sürecin ardından, teklif kabul edilmesine rağmen Musk, platformu satın almaktan vazgeçti ve bu kararın ardından Twitter yönetim kurulu Musk’a dava açma kararı aldı. Peki Musk-Twitter davası ne zaman sonuçlanacak?

Musk-Twitter Davası Ekim’de Gerçekleşecek

Elon Musk tarafı davanın 2023 yılının başında gerçekleşmesi isteğindeyken Twitter tarafı Eylül ayında bir tarih istemişti. ABD’li bir yargıç, Twitter’ın Musk’a açtığı davanın Ekim ayında görülmesi kararını verdi. Erteleme talebinde bulunan Musk’a bir darbe de bu şekilde yargıç tarafından vuruldu.

Teorilere göre Musk’ın süreci uzatmasının tek nedeni fiyatı düşürme isteği, Twitter kısmı ise sürecin bir an önce tamamlanmasından yana. Ekim ayında sürecin nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz.

Elon Musk Twitter konusunda geri adım attı
Musk-Twitter Davası Ekim’de Gerçekleşecek

Musk-Twitter Satın Alma Süreci Neden Sonlandı?

Twitter’ı satın alacağını açıklamasıyla birlikte yeniden gündeme gelen Elon Musk, dün Twitter’ı satın almaktan vazgeçti ve yapılan anlaşma feshedildi. Bu fesih işleminin sebebi de merakla bekleniyor.

İddialara göre Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu’ndan bot hesaplarla ilgili detaylı bilgi talep etti. Ancak Yönetim Kurulu detaylı bilgileri vermedi. Elon Musk bu sebepten dolayı Twitter’ı satın almaktan vazgeçti.

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, konuyu mahkemeye götüreceklerini ifade etti:

Twitter Kurulu, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Kançılarya Mahkemesi’nde galip geleceğimizden eminiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir