YouTube canlı alışveriş özelliği için çalışıyor!

YouTube canlı alışveriş özelliği için çalışıyor!

YouTube canlı alışveriş özelliği için çalışıyor!

ABONE OL 

Instagram üzerinde özellikle influencer kullanıcıların sunduğu iş birliği ile yönlendirme ve satış özelliği YouTube tarafından test edilmeye başladı.

YouTube, alışveriş platformu Shopify şirketi ile bir ortaklık görüşmesi sürdürüyor. Bu görüşme neticesinde içerik üreticilerinin aynı Instagram’da olduğu gibi YouTube platformunda da iş birliği ile reklam yapması amaçlanıyor.

YouTube Canlı Alışveriş Özelliği İçin Çalışıyor

Daha öncesinde açıklamaya eklenen linkler ile mağazaya yönlendirerek reklam yapılabiliyordu. Şirketin amacı kullanıcının YouTube platformundan çıkmadan alışverişini yapabilmesi. Bu yüzden içerik üreticiler, Shopify’ı kullanarak izleyicileri için bir alışveriş listesi oluşturabilecek ve videoyu izleyen kişi, sayfada içerik oluşturucunun, kendisinin ilgilenebileceğini düşündüğü ürünlerin listesini görebilecek ve isterse alışveriş yapabilecek.

Alışveriş özelliği zamanla Live, Shorts ve YouTube videolarında yer alacak. Özellik ilk etapta ABD, Brezilya ve Hindistan’da test edilecek ve yıl bitmeden test sürecine farklı ülkeler de eklenecek.

Video platformu, canlı alışveriş için Shopify ile anlaşıyor

Shorts Aylık Kullanıcı Sayısı!

Instagram Reels ve TikTok‘a rakip olarak duyurulan Shorts‘un aylık kullanıcı sayısı açıklandı. Yayınlanan verilere göre Shorts aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyarı aştı. Bu da eylül ayında aylık 1 milyar kullanıcısı bulunduğunu açıklayan TikTok‘un geride bırakıldığını gösteriyor.

Bilindiği gibi Shorts, kullanıcılara 15 saniye ile 60 saniye uzunluğundaki videoları yükleme imkanı veriyor. Platformun kısa sürede yakaladığı başarı da dikkatleri çekti.

Şirketin Amerika Kıtası Başkan Yardımcısı Tara Walpert Levy, Shorts videoları için şöyle bir ipucu verdi:

Hem kısa hem de uzun biçimli içerik yükleyen kanallar, yalnızca bir biçim yükleyenlere göre genel olarak daha iyi izlenme süresi ve abone artışı elde ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir