Instagram yeni harita açıkladı

Instagram yeni harita açıkladı

Instagram yeni harita açıkladı

ABONE OL 

Dün Instagram resmi Twitter hesabından yeni harita tanıtıldı. Yeni harita sayesinde çevredeki popüler yerler, kafeler ve mekanlar kategorilere göre filtrelenip bulunabilecek.

Instagram Yeni Harita Açıkladı

“Artık çevrenizdeki popüler yerleri bulabilir veya kafeler veya güzellik salonları gibi kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.”

Haritada bir konum bulabilmek için Akış veya Hikayeler‘deki konum etiketlerine dokunma, Keşfet‘te bir konumu ya da etiketi aramak yeterli.

Yılın başından beri birçok yeni özellik sunan, en son ayın başında sohbet içerisinde doğrudan alışveriş yapılmasını sağlayan bir özellik tanıtan şirket, Google Haritalar uygulamasına benzer bir harita üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni harita, Snapchat’te bulunan ısı haritasını da andırıyor ve haritada paylaşım yapan kişilerin kimler olduğunu da görmemizi sağlıyor.

Instagram Abonelik Sistemini Duyurdu!

Abonelikler Güncelleme

Abonelikler, içerik oluşturucuların öngörülebilir bir gelire sahip olmaları ve hayranların sevdikleri içerik oluşturuculardan özel içerik almaları için harika bir yoldur.

Aşağıdakileri içeren Aboneliklerdeki güncellemeleri duyurmaktan heyecan duyuyoruz:

  • Abone Sohbetleri
  • Abone Makaraları
  • Abone Mesajları
  • Abone Ana Sayfası

Dün, Instagram Başkanı tarafından duyurulan sistem, Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki içerik oluşturucular için abonelik özelliğinin ilk sürümü kullanıma sunulmuştu.

Yeni tanıtılan abone sohbetleri özelliği, içerik oluşturucuların aynı anda 30 aboneye kadar etkileşime girmesine izin verecek. Videoda, özelliğin içerik oluşturucu ve aboneleri arasında özel bir grup sohbeti oluşturduğu görülüyor. Mosseri’ye göre abone gönderileri, içerik oluşturucular tarafından en çok istenen özelliklerden biriydi. İçerik oluşturucuların yalnızca aboneleri için fotoğraf, reels videoları ve video yayınlamasına olanak tanır. Bu, abonelerin, abone oldukları bir içerik oluşturucu tarafından yayınlanan tüm özel içeriği tek bir sekme altında görüntülemelerini sağlayan abone ana sayfası özelliği ile eşleştirilmiştir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir